Xiaomi geliştirici modu nasıl açılır?

Xiaomi geliştirici modu nasıl açılır?

Xiaomi geliştirici modu nasıl açılır?


Xiaomi ,Redmi Ve Poco Telefonda Geliştirici Seçeneklerini Adım Adım Nasıl Etkinleştirilir Ondan Bahsedecegim.

Android sürümüne ve cihaz üreticisine bağlı olarak Geliştirici Seçeneklerini etkinleştirmeye yönelik tam adımlar, çeşitli telefonlara veya modellere göre biraz farklılık gösterebilir. Xiaomi Mi telefonları ve Redmi telefonları dünya çapında en çok satan Android destekli akıllı telefonlardır. Xiaomi, Redmi ve Poco telefonları, Xiaomi'nin özel Android arayüzü olan MIUI donanım yazılımını çalıştırıyor. Xiaomi MIUI, derin özelleştirmeye sahip Android tabanlıdır. Bu nedenle, belirli telefon modeline ve telefonunuzda çalışan MIUI sürümüne bağlı olarak küçük farklılıklar olabilir.

Xiaomi telefonlarda Geliştirici Seçeneklerini etkinleştirmek, Android cihazlar için genel işleme benzer. Xiaomi Redmi cep telefonlarında Geliştirici Seçeneklerini etkinleştirmek istiyorsanız aşağıda daha fazla ayrıntıya göz atın.

Adana Redmi Teknik Servisi

Önce Xiaomi ve Redmi'deki MIUI sürümünü belirleyin

Farklı MIUI sürümleri farklı ayarlara ve tasarımlara sahip olduğundan. Geliştirici seçeneklerini açmadan veya USB hata ayıklama modunu açmadan önce Xiaomi ve Redmi'de MIUI sürümünüzü bulmanız gerekebilir.

Xiaomi veya Redmi cep telefonunda Ayarlar'a dokunun , ardından aşağıya doğru kaydırın ve Telefon Hakkında veya Cihaz Hakkında'yı seçin .

Artık cep telefonu cihazınızın model numarası, Android sürümü, MIUI sürümü, CPU, RAM, Dahili bellek, temel bant sürümü, çekirdek sürümü, yapı numarası vb. dahil olmak üzere ayrıntılarını açıyorsunuz. MIUI sürümü veya MIUI yapı numarası adlı seçeneği arayın. .

 

Xiaomi telefonu Telefon hakkında - MIUI sürüm 14

Genel olarak konuşursak, Android telefonda Geliştirici Modunu veya Geliştirici Seçeneklerini açmak için MIUI sürümüne veya derleme numarasına bir ruloda 7 kez dokunabilirsiniz. Ancak bu her zaman tüm Android telefonlar için aynı değildir. Xiaomi, Geliştirici Seçeneklerini etkinleştirmek için farklı yollar kullanan telefonlardan biridir.

Bölüm 1. MIUI 14, 13, 12'de Geliştirici Seçeneklerini Etkinleştirin

Telefonunuzda Ayarlar'a gidin . Genel Ayarlar ekranından Telefon Hakkında seçeneğine dokunun . MIUI sürümünü bulun ve ekranınızda “ Artık bir geliştiricisiniz ” bildirimi görünene kadar yedi kez dokunun .

 

Ana ayarlar ekranına geri dönün. Ek Ayarlar'ı bulana kadar aşağı kaydırın. Daha fazla ayar ve seçeneğe erişmek için üzerine dokunun. Oradan Geliştirici Seçenekleri girişini bulmalısınız. Geliştirici Seçeneklerini açmak için dokunun ve Xiaomi, Redmi veya Poco cep telefonunuzda etkinleştirmek için açma/kapatma düğmesine dokunun. Bundan sonra Geliştirici Seçenekleri menüsü altında daha fazla ekstra seçenek ve ayar bulmalısınız.

 

Bölüm 2. MIUI 8, 9, 10, 11'deki Xiaomi ve Redmi'de Geliştirici Seçeneklerini Etkinleştirin

Mi telefonunuzda Ayarlar'ı açın , Cihazım >> Tüm özellikler >> MIUI sürümü seçeneğine dokunun . Artık bir geliştirici olduğunuzu belirten mesajı görene kadar MIUI sürümüne 7 kez dokunmanız yeterlidir.

Ayarlar ana ekranına geri dönün , Sistem ve Cihaz bölümüne ilerleyin , Ek ayarlar >> Geliştirici seçenekleri seçeneğini seçin , ardından MIUI 11 üzerinde çalışan Xiaomi veya Redmi telefonlarda geliştirici seçeneğini, USB hata ayıklamayı ve diğer gelişmiş seçenekleri etkinleştirebilirsiniz. MIUI 10, MIUI 9, MIUI 8.

 

Bölüm 3. MIUI 6, MIUI 7 ile Xiaomi ve Redmi'de Geliştirici Seçeneklerini Etkinleştirin

Ayarlar >> Telefon Hakkında >> MIUI sürümüne gidin .

Geliştirici modu görünene kadar “ MIUI sürümü ”ne 7 kez dokunun . Ekranda “ Artık bir geliştiricisiniz ” mesajının çıktığını göreceksiniz .

Şimdi Ayarlar >> Ek Ayarlar >> Geliştirici Seçenekleri'ne gidin , Geliştirici Seçeneklerini etkinleştirmek için açma/kapatma düğmesine dokunun .

Bölüm 4. MIUI 5'te Xiaomi ve Redmi'de Geliştirici Seçeneklerini Etkinleştirin

Ayarlar >> Telefon Hakkında >> Android sürümüne gidin .

Geliştirici modu görünene kadar “ Android sürümü ”ne 7 kez dokunun . Ekranda “ Artık bir geliştiricisiniz ” mesajının çıktığını göreceksiniz .

Şimdi Ayarlar >> Geliştirici Seçenekleri'ne gidin , Geliştirici Seçeneklerini etkinleştirmek için açma/kapatma düğmesine dokunun .


Geliştirici Seçenekleri hakkında ekstra ipuçları

Geliştirici Seçeneklerinde değişiklik yaparken dikkatli olun; çünkü USB hata ayıklama, OEM kilidini açma, kurtarma gibi bazı ayarlar cihazınızın güvenliği, performansı ve davranışı üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir.

Bu nedenle deneyimli bir geliştirici değilseniz veya bu gelişmiş özelliklere özel bir ihtiyacınız yoksa, genellikle geliştirici seçeneklerini veya ayarlarını devre dışı bırakmanız önerilir.

Anahtar Kelimler : xiaomi geliştirici,poco geliştirici,redmi geliştirici,usb hata ayıklama açma

Yorum Ekle

Yorumlarınız İncelendikten Sonra Yayınlanacaktır