Bilgisayarsız Rom Yükleme Downgrade Update

Bilgisayarsız Rom Yükleme Downgrade Update


Bilgisayarsız Rom Yükleme Downgrade Update


Bootloader kilidi kapalı garantili cihazı, garanti dışı bırakmadan rom yüklemek için uygulanacak yöntem şu şekildedir.

1-) Önce play storeden miui downloader programını indiriyorsunuz. Program cihazı otomatik tanıyacaktır. Romlara tıklayarak cihaza hangi romu yükleyecekseniz onu indiriyorsunuz ama önce cihazın içindeki yüklü olan romu indiriyorsunuz örneğin miui 12.5.5 varsa onu indiriyorsunuz. Mifirmden de rom indirebilirsiniz indireceğiniz rom zip stabil olmalı.

2-) Ayarlar/ telefon hakkında miui sürümüne gelip miui 12,5 yazısına peşpeşe basarak ek güncelleme ayarlarını aktif ediyorsunuz. Buradan sonrası dikkat gerektiriyor. Ek güncelleme ayarlarından güncelleme paketi seç kısmına geliyorsunuz buradan önce cihazın içinde yüklü olan ve indirdiğiniz romu seçiyorsunuz. Misal 12.5.5 yüklü indirdiğiniz miui 12.5.5 romunu seçip starta basıyorsunuz. Yeniden başlat ekranı gelince çıkış yapmadan ve güncelleme ekranını kapatmadan Dosya yöneticisine giriyorsunuz.

3-) Cihazda yüklü olan miui 12.5.5 romunun ismini olduğu gibi, Geçmek istediğiniz romun ismi olarak değiştiriyorsunuz daha basit bir tabirle Miui 12.5.5'in adını alıyorunuz örneğin miui 13.0.1e geçeceksiniz, Miui 13.0.1'in adının üzerine kopyalıyorsunuz. Miui 12.5.5'in adının sonundaki zip uzantısını silip hali hazırdaki miui 12.5.5 romunu pasif duruma getiriyorsunuz.

4- Açık kalan güncelleme ekranına geri gelip yükle ediyorsunuz şifre çözümlemeden sonra cihaz romu yükleyecek fakat şöyle bir detay var. Geçeceğiniz rom, Cihazın içindeki romdan düşükse cihaz recovery moduna atarak wipe data yapmanızı isteyecek. Yani cihaza format atmanızı isteyecek. Bu anlattıklarım android 11 miui 12.5 sürümünde sorunsuz denenmiştir. xiaomi bu yöntemi miui 13 ile kapatmış olabilir denemek lazım ama dediğim gibi, Bu yöntem bootlader kilidi kapalı garantili cihazlar için uygulanacak en iyi yöntemdir

 

NOT: Geçilecek sürüm cihazda yüklü olan sürümden düşükse cihaz boot’ta kalacaktır. Wipe data yaparak sürüm değiştireceksiniz. Geçilecek sürüm, Cihazdaki sürümden yüksekse sorunsuz ve veri kayıpsız geçebilirsiniz. Tüm sorumluluk sizlerde olup yöntemi sorunsuz deneyebilirsiniz.

son olarak Eu rom yükseltmeleri veya sürüm düşürmeleri çalışmıyor. Endonezya rom, EEA rom, global rom, rus romlara geçiş yapılabilir.

Anahtar Kelimler : xiaomi downgrade,xiaomi update,update,xiaomi,redmi downgrade,redmi soft brick

Yorum Ekle

Yorumlarınız İncelendikten Sonra Yayınlanacaktır